Przyczepy podłodziowe

Żeglowanie po wodach śródlądowych może być prawdziwą pasją, a jednocześnie sposobem na aktywne spędzanie czasu w naturalnym otoczeniu. Nie jest to atrakcja dostępna jedynie dla osób, które mieszkają nad wodą. Mieszkańcy rejonów oddalonych od jezior mogą również uprawiać żeglarstwo pod warunkiem, że dysponują odpowiednim sprzętem. Nie jest nim jedynie jednostka pływająca. Aby przetransportować ją nad akwen wodny jest też konieczna odpowiednia przyczepa do łódki.

Wśród wielu modeli oferowanych przez producentów przyczep znajdują się również te przystosowane do przewozu łódek i żaglówek. W ofercie mamy przyczepy podłodziowe marek takich jak Brenderup czy TEMARED. Ich konstrukcja jest zaprojektowana tak, że nie tylko usprawniają załadunek, ale też gwarantują bezpieczny transport i chronią kadłub łodzi przed uszkodzeniem. To ostatnie jest niezwykle istotne w transporcie, gdyż większa rysa czy wykruszenie poszycia mogą przyczyniać się do wypadków na wodzie, nie wspominając o kosztach naprawy.

Przyczepa do łódki z hamowaniem i bez

Przyczepa do łódki nie jest produktem, który można kupić bez dokładnego przeanalizowania potrzeb. Do ważnych cech modelu można zaliczyć wielkość transportowanej jednostki pływającej, do której powinny też być dostosowane parametry przyczepy. W sprzedaży są:

  • przyczepy podłodziowe lekkie o DMC do 750, przeznaczone do transportu małych łódek,
  • przyczepy podłodziowe ciężkie, o DMC od 750 do 3500, przeznaczone do przewodu dużych jednostek o masie nawet do 2790 kg.

Poszczególne modele są też wyposażone w układ hamowania lub nie mają takiego rozwiązania. W tym drugim przypadku lekka przyczepa w zespole z samochodem osobowym może być prowadzona przez kierowcę z prawem jazdy kat. B. Natomiast przyczepa do łódki o większym DMC wymaga dodatkowych uprawnień.

Przyczepy podłodziowe w wielu wariantach - Przyczepki do łodzi

Środek transportu do przewozu łodzi powinien być dostosowany do jej wielkości i masy własnej. Dlatego wybierając przyczepy podłodziowe przede wszystkim na tę cechę należy zwrócić uwagę. Producenci pomyśleli o potrzebach klientów, dlatego w naszym asortymencie znalazły się modele o różnych parametrach. Najbardziej uniwersalne są przyczepy TEMARED z serii Boat. Są one wykonane ze wzmocnionych profili, a konstrukcję wyróżnia bardzo duża funkcjonalność. Ponadto przyczepa do łódki tej marki może być dowolnie skonfigurowana do potrzeb przewożonej jednostki.

Natomiast oferta modeli Brenderup jest bardziej urozmaicona pod względem ładowności. W kolekcji są zarówno konstrukcje z układem hamulcowym, przeznaczone do transportu dużych i ciężkich jednostek, jak i modele lekkie, uniwersalne.

Przyczepki pod łódkę

Obok przyczep dedykowanych do przewodu relatywnie dużych łodzi na uwagę zasługują lekkie i zwrotne przyczepki pod łódkę, których konstrukcja umożliwia bezpieczny transport i łatwe wodowanie mniejszych jednostek. Przyczepki tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku niewielkich łodzi motorowych, łodzi rybackich oraz jednostek typu RIB. 

Właścicieli łodzi oraz przedsiębiorców specjalizujących się w transporcie jednostek pływających zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Oprócz przyczepek pod łódkę oferujemy inne przyczepy samochodowe, między innymi przyczepy z plandeką i przyczepy lawety do różnych zastosowań. 

Sprawdź również: przyczepki pod skuter wodny

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło