Przyczepy do przewozu minikoparek i sprzętu budowlanego

PRZYCZEPA DO MINIKOPARKI

Wiele maszyn budowlanych czy wykorzystywanych do prac porządkowych i zagospodarowania terenów zielonych nie może przemieszczać się w ruchu ulicznym. Nawet te, które są wyposażone w samodzielny układ jezdny poruszają się wolno. W efekcie dostarczenie ich do odległego miejsca byłoby czasochłonne i stwarzało wiele problemów na drodze. Ma to duże znaczenie dla właścicieli wypożyczalni sprzętu budowlanego, dla których czas realizacji dostawy decyduje o zadowoleniu klientów. Przyczepa do minikoparki rozwiązuje te problemy. Podpięta do samochodu o odpowiedniej mocy silnika pozwoli na dostarczenie maszyny w dowolne miejsce, w możliwe najkrótszym czasie i z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przyczepa pod minikoparkę i inne maszyny budowlane

Minikoparki charakteryzują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami przy jednoczesnej dużej masie własnej. Dlatego ich transport wymaga przyczepy o znacznej nośności oraz konstrukcji, która usprawni załadunek i wyładunek. Najczęściej są to modele uniwersalne, przeznaczone do przewozu rozmaitych maszyn budowlanych, które z różnych powodów nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Do najlepiej przystosowanych środków transportu minikoparek zaliczają się m.in. przyczepy Brenderup z serii MT lub z serii Unitransporter, a także przyczepy Lorries TPM35, charakteryzujące się specjalną konstrukcją i dużą ładownością.

Przyczepa pod minikoparkę jest ciężką i stabilną platformą, wyposażoną w różne udogodnienia. Dzięki nim zarówno załadunek i wyładunek są sprawne, jak i wzrasta poziom bezpieczeństwa w transporcie. Atutem jest też niski kąt najazdu, który pozwala bezpiecznie wprowadzić maszynę również za pomocą wciągarki.

Czym wyróżnia się przyczepa pod minikoparkę?

Przyczepa do minikoparki charakteryzuje się dużą masą własną oraz ładownością około 1950-2300 kg. Wśród elementów, które poprawiają jej funkcjonalność zazwyczaj znajdują się:

  • opuszczana rampa o znacznej długości, która ułatwia najazd minikoparką,
  • dodatkowe koło wsporne zapewniające stabilizację przyczepy po jej odłączeniu od pojazdu,
  • podpory boczne,
  • stopnie do wchodzenia na platformę,
  • hamulec.

Zależnie od wybranego modelu przyczepa pod minikoparkę charakteryzuje się też dwuosiową konstrukcją, dzięki której jest znacznie lepiej kierowalna. Cztery koła lepiej utrzymują ciężar maszyny i przyczepy, który często przekracza 4 tony. Oferowane przez nas modele zazwyczaj są też wyposażone w podstawę pod wyciągarkę i funkcję przechyłu. Każda proponowana przyczepa do minikoparki jest dostępna w kilku wariantach wymiarów, masy własnej i ładowności.

Przyczepy do sprzętu budowlanego

Ciężkie maszyny budowlane, w tym minikoparki zazwyczaj nie mogą poruszać się w ruchu drogowym. Nawet, jeżeli są osadzone na kołach, a nie na gąsienicach, to prędkości, jakie rozwijają w terenie są niewielkie. Chcąc zwiększyć mobilność maszyn i móc swobodnie delegować je do poszczególnych zadań, warto przewozić je na specjalnych przyczepach. Znajdziesz je w naszej ofercie!

Proponujemy specjalistyczne przyczepy, które można podpiąć do samochodów o odpowiedniej mocy silnika. Ich powierzchnia, sztywność konstrukcji oraz nośność są na tyle duże, że pozwalają bezpiecznie przewozić minikoparki nawet na większych odległościach. Wśród przystosowanych środków transportu znajdziesz m.in. przyczepy Brenderup z serii MT lub z serii Unitransporter, a także przyczepy Lorries TPM35. Ich załadunek i rozładunek są łatwe dzięki opuszczanym rampom czy stopniom wchodzenia na platformę. Z kolei za stabilizację odpowiada hamulec, podpory boczne i koła wsporne.

Wszystkie przyczepy do przewozu minikoparek i sprzętu budowlanego znajdziesz w naszym sklepie online! Dobierzesz je samodzielnie lub z pomocą naszego doradcy.

Istnieje 16 produktów.

Wyświetlanie 1-12 z 16 elementów

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło