Przyczepy do przewozu minikoparek i sprzętu budowlanego

PRZYCZEPKA DO MINIKOPARKI

Wiele maszyn budowlanych czy wykorzystywanych do prac porządkowych i zagospodarowania terenów zielonych nie może przemieszczać się w ruchu ulicznym. Nawet te, które są wyposażone w samodzielny układ jezdny poruszają się wolno. W efekcie dostarczenie ich do odległego miejsca byłoby czasochłonne i stwarzało wiele problemów na drodze. Ma to duże znaczenie dla właścicieli wypożyczalni sprzętu budowlanego, dla których czas realizacji dostawy decyduje o zadowoleniu klientów. Przyczepa do minikoparki rozwiązuje te problemy. Podpięta do samochodu o odpowiedniej mocy silnika pozwoli na dostarczenie maszyny w dowolne miejsce, w możliwe najkrótszym czasie i z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przyczepa pod minikoparkę i inne maszyny budowlane

Minikoparki charakteryzują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami przy jednoczesnej dużej masie własnej. Dlatego ich transport wymaga przyczepy o znacznej nośności oraz konstrukcji, która usprawni załadunek i wyładunek. Najczęściej są to modele uniwersalne, przeznaczone do przewozu rozmaitych maszyn budowlanych, które z różnych powodów nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Do najlepiej przystosowanych środków transportu minikoparek zaliczają się m.in. przyczepy Brenderup z serii MT lub z serii Unitransporter, a także przyczepy Lorries TPM35, charakteryzujące się specjalną konstrukcją i dużą ładownością.

Przyczepa pod minikoparkę jest ciężką i stabilną platformą, wyposażoną w różne udogodnienia. Dzięki nim zarówno załadunek i wyładunek są sprawne, jak i wzrasta poziom bezpieczeństwa w transporcie. Atutem jest też niski kąt najazdu, który pozwala bezpiecznie wprowadzić maszynę również za pomocą wciągarki.

Czym wyróżnia się przyczepka pod minikoparkę?

Przyczepa do minikoparki charakteryzuje się dużą masą własną oraz ładownością około 1950-2300 kg. Wśród elementów, które poprawiają jej funkcjonalność zazwyczaj znajdują się:

  • opuszczana rampa o znacznej długości, która ułatwia najazd minikoparką,
  • dodatkowe koło wsporne zapewniające stabilizację przyczepy po jej odłączeniu od pojazdu,
  • podpory boczne,
  • stopnie do wchodzenia na platformę,
  • hamulec.

Zależnie od wybranego modelu przyczepa pod minikoparkę charakteryzuje się też dwuosiową konstrukcją, dzięki której jest znacznie lepiej kierowalna. Cztery koła lepiej utrzymują ciężar maszyny i przyczepy, który często przekracza 4 tony. Oferowane przez nas modele zazwyczaj są też wyposażone w podstawę pod wyciągarkę i funkcję przechyłu. Każda proponowana przyczepa do minikoparki jest dostępna w kilku wariantach wymiarów, masy własnej i ładowności.

Przyczepki budowlane przeznaczone do przewozu maszyn i sprzętu – poznaj ich zalety 

Przyczepy budowlane, w tym przyczepy do minikoparek oferują wiele zalet, dzięki którym stają się niezbędnym narzędziem na placu budowy. Przede wszystkim:

  • dzięki solidnej konstrukcji i wytrzymałym materiałom przyczepy budowlane zapewniają bezpieczny transport maszyn budowlanych i sprzętu, 
  • ich specjalistyczna budowa, w tym nisko osadzona platforma oraz wzmocnione rampy, ułatwia załadunek i rozładunek maszyn, minimalizując ryzyko uszkodzeń sprzętu, 
  • profesjonalne przyczepki pod minikoparki są wyposażone w odpowiednie systemy zabezpieczające, które zapewniają stabilność ładunku podczas transportu nawet w trudnych warunkach terenowych.

Praktyczne rozwiązania, takie jak miejsca na dodatkowe akcesoria i narzędzia, zwiększają funkcjonalność przyczep, czyniąc je wszechstronnym narzędziem na każdej budowie. Duża mobilność przyczep budowlanych i łatwość manewrowania nimi sprawiają, że oferowane przyczepy pozwalają na szybkie przemieszczanie sprzętu między różnymi lokalizacjami. To zwiększa efektywność pracy i oszczędza czas.

Przyczepy do sprzętu budowlanego w naszej ofercie 

Ciężkie maszyny budowlane, w tym minikoparki zazwyczaj nie mogą poruszać się w ruchu drogowym. Nawet, jeżeli są osadzone na kołach, a nie na gąsienicach, to prędkości, jakie rozwijają w terenie są niewielkie. Chcąc zwiększyć mobilność maszyn i móc swobodnie delegować je do poszczególnych zadań, warto przewozić je na specjalnych przyczepach. Znajdziesz je w naszej ofercie!

Proponujemy specjalistyczne przyczepy, które można podpiąć do samochodów o odpowiedniej mocy silnika. Ich powierzchnia, sztywność konstrukcji oraz nośność są na tyle duże, że pozwalają bezpiecznie przewozić minikoparki nawet na większych odległościach. Wśród przystosowanych środków transportu znajdziesz m.in. przyczepy Brenderup z serii MT lub z serii Unitransporter, a także przyczepy Lorries TPM35. Ich załadunek i rozładunek są łatwe dzięki opuszczanym rampom czy stopniom wchodzenia na platformę. Z kolei za stabilizację odpowiada hamulec, podpory boczne i koła wsporne.

Wszystkie przyczepy do przewozu minikoparek i sprzętu budowlanego znajdziesz w naszym sklepie online! Dobierzesz je samodzielnie lub z pomocą naszego doradcy.

Sprawdź również nasze przyczepy samochodowe oraz przyczepki pod łódkę.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło