Przyczepy samochodowe dwuosiowe do 750 kg

Przyczepy samochodowe mają rozmaite przeznaczenie i dlatego różnią się budową oraz parametrami. Obok cech takich jak wymiary powierzchni ładunkowej, wysokość burt, DMC czy ładowność charakteryzują się też typem konstrukcji układu jezdnego. Pod tym względem wyróżnia się modele jednoosiowe oraz przyczepki dwuosiowe. Te drugie mają znaczną przewagę nad wariantami z jedną parą kół, gdyż są nie tylko stabilniejsze, ale też unoszą większe ładunki.

Przyczepa dwuosiowa różni się od innych modeli tym, że jest wyposażona w dwie pary kół jezdnych umieszczone tuż obok siebie na oddzielnych osiach. Niewielki rozstaw osi nie gwarantuje możliwości ustawienia przyczepy po odłączeniu od pojazdu bez dodatkowej podpory. Sprawia jednak, że konstrukcja nie przechyla się, dzięki czemu jej wyładowanie czy załadowanie jest o wiele prostsze. 

Przyczepki dwuosiowe – zalety

W przeciwieństwie do modeli jednoosiowych, które po odłączeni od pojazdu przypominają huśtawkę przyczepki dwuosiowe mają kilka cennych zalet. Zaliczają się do nich:

  •  większa stabilność zarówno podczas postoju po odłączeniu od samochodu, jak i w czasie jazdy czy manewrowania zespołem,
  •  większe bezpieczeństwo jazdy, które zapewnia dobry kontakt dwóch par kół z podłożem (przyczepa dwuosiowa jest mniej narażona na odrywanie się od drogi na wybojach),
  •  lepszy rozkład ładunku i obciążenia przyczepy, który jednocześnie mniej obciąża prowadzący pojazd – efektem jest szybsza jazda zespołu.

Chociaż niewątpliwą przewagą przyczep dwuosiowych jest przystosowanie ich do przewozu większych i cięższych ładunków, w rzeczywistości takie modele mogą też wybierać kierowcy, którzy chcą mieć gwarancję większego bezpieczeństwa kierowania zespołem oraz poczucie lepszej kontroli nad nim.

Przyczepa dwuosiowa dla profesjonalistów

Przyczepki dwuosiowe, które proponujemy w asortymencie znajdują się wśród modeli TEMARED, Lorries oraz przyczep Brenderup. Pod szyldem tej ostatniej marki jest najwięcej modeli, w tym:

  • seria 5000 przeznaczona dla profesjonalnych użytkowników i do transportu cięższych ładunków,
  • seria 3WT z trójstronnym systemem wychylnym,
  • serie MT  i Unitransporter przeznaczone do transportu maszyn budowlanych,
  • przyczepa dwuosiowa Back Tipper z funkcją przechyłu przy pomocy elektrycznej pompy hydraulicznej,
  • seria 7000 Cargo.

Ofertę uzupełniają przyczepki dwuosiowe Lorries z opuszczanymi najazdami do transportu maszyn i pojazdów. Tern sam producent dostarcza też lekkie przyczepy burtowe o DMC do 750, przeznaczone do bezpiecznego użytku przez kierowców amatorów.

Przyczepa samochodowa tandem – zastosowanie 

Ze względu na dużą stabilność i nośność przyczepy samochodowe tandem znajdują zastosowanie w transporcie rozmaitych ładunków, w tym ładunków wielkogabarytowych i ładunków, których długość uniemożliwia bezpieczne przewożenie przy pomocy przyczep jednoosiowych. Z tego względu tandemy są najczęściej wybierane przez odbiorców biznesowych. Bardzo dobrze sprawdzają się również w rolnictwie. 

Jako marka wyspecjalizowana w dostarczaniu wysokiej jakości systemów transportowych oprócz przyczep dwuosiowych typu tandem oferujemy inne przyczepki samochodowe, między innymi przyczepy z plandekąprzyczepy lawety. Bogata i zróżnicowana oferta przyczep samochodowych sprawia, że jeszcze lepiej odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania klientów reprezentujących różne branże. 

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło