Przyczepy jednoosiowe z kołami pod skrzynią do 750 kg

Przyczepki jednoosiowe w większości przypadków spełniają wymogi stawiane przez przepisy modelom okręcanym jako lekkie. Oznacza to, ż ich DMC nie przekracza 750 kg i mogą one być prowadzone w zespole z samochodem osobowym przez kierowcę z prawem jazdy kat. B. W rzeczywistości jest to tylko podział umowny, gdyż nie każda przyczepa jednoosiowa spełnia taki warunek macy całkowitej. Przykładem są dostępne w naszym asortymencie modele z serii Autotransporter marki Brenderup czy też przyczepa 4260SB 1200 z serii 5000 tej marki o DMC 1200.

Pomimo tych wyjątków w większości przyczepki jednoosiowe są modelami lekkimi w kontekście przepisów o ruchu drogowym. Wyróżniają się też stosunkowo niewielką masą własną, która jest uzależniona od budowy i dodatkowego wyposażenia. W tym zakresie decydujące są elementy takie jak wysokość i wypełnienie burt czy też dodatkowe wzmocnienia podłogi.

Przyczepa jednoosiowa i jej charakterystyka

Podstawową cechą, która wyróżnia przyczepy jednoosiowe jest budowa ich układu jezdnego. Składa się on z pojedynczej pary kół umieszczonych na jednej osi. Jej lokowanie pod podwoziem nie zawsze jest takie samo. Może się ona znajdować dokładnie w części środkowej konstrukcji, jak i bliżej tylnej krawędzi. To drugie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest mniej stabilna i natychmiast przechyla się po odłączeniu od pojazdu.

Każda przyczepa jednoosiowa jest wyposażona w podpórkę, która pozwala na zachowanie poziomu skrzyni również po odłączeniu od auta. Pozwala to na bezpieczne wyładowanie lub zładowanie platformy bez ryzyka jej przewrócenia i rozsypania zwartości. Podpórka chroni też użytkownika przez przygnieceniem stóp. Przyczepy Brenderup z serii 4000 zamiast podpórki mają dodatkowe kółko. Jego zaleta jest możliwość manewrowania przyczepą także po odłączeniu od pojazdu.

Gdzie znajdują zastosowanie przyczepki jednoosiowe?

Przyczepki jednoosiowe są zazwyczaj lekkie, bardzo zwrotne i mają niewielkie wymiary. Z tego powodu znajdują zastosowanie w użytku prywatnym oraz w małych firmach, w których przewozi się towary i narzędzia do klienta. W sprzedaży mamy warianty: z niskimi burtami i dużą powierzchnią podłogi, z wysokimi burtami, z burtami z siatki drucianej, z burtami ze sklejki, przystosowane do transportu motocykli, quadów, autotransportery, przeznaczone do transportu łodzi.

Przyczepa jednoosiowa jest niezawodnym wsparciem każdego ogrodnika, właściciela domu z dużą działką, rolnika, specjalisty od przeprowadzek, rzemieślnika czy po prostu turysty, który często wyjeżdża na wyprawy w teren.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło